Articles & News

محققان با استفاده از یک دوربین CCD مادون قرمز، موفق به خلق راه کاری شدند که با آن قادرند بدون استفاده از امواج زیان وار X Ray زیر پوست انسان را ببینند. در این سیستم از یک دوربین monochrome شرکت The Imaging Source مدل DMK 27AF04 به همراه یک فیلتر IR بهره برده شده است.

رشد سریع و توسعه مناطق شهری، همواره با چالش هایی همانند افزایش جمعیت، ساخت و ساز و تراکم ترافیک هموراه بوده است. این موارد باید توسط شهرداری شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد تا همواره سیستم حمل و نقل به خوبی و به صورت روان پا برجا باشد. در اغلب موارد تامین نیروی انسانی اضافی برای چنین پروژهایی خارج از توان و بودجه می باشد. از این رو استفاده از سیستم های هوشمند نظارت بر ترافیک شهری یک راه حل به منظور بهبود ایمنی و بهره وری است. ورودی این چنین سیستم ها تصاویر بسیاری است که توسط دوربین های صنعتی به منظور انجام فرآیندهای آتی ضبط می گردد. از این رو کیفیت و سالم بودن این تصاویر بسیار حائز اهمیت می باشد.

اجازه بدهیم بازوهای رباتیک قادر به دیدن باشند

در صنایع اتوماسیون از بازوهای رباتیک به وفور استفاده می شود. این بازوها وظایفی که از حیطه قدرت انسان خارج باشد را به خوبی انجام می دهند. اعمالی که برای انسان بیش از حد وقت گیر و یا خطرناک است، و همچنین کارهای که نیازمند موقعیت یابی دقیق و یا دفعات تکرار بالا باشد. این ربات ها وظایفشان را با کیفیت مناسب و سرعت بالا به خوبی و با قابلیت اطمینان بالایی انجام می دهند. بازوهای رباتیک در بیشتر صنایع اعم از صنایع خودرو، ساخت قالب، الکترونیک و حتی زمینه های تکنولوژیکی چون صنایع کشاورزی، بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویربرداری از اجسام شفاف در بسیاری از زمینه ها چالش برانگیز می باشد. استفاده از مواد پوشش دهنده ویژه، تصویربرداری فازی، نور ساختاریافته و تصویربرداری چند طیفی نمونه ای از تکنیک های به کار رفته در صنعت می باشد، که بتوان به یاری آن ها آنچه دیده نمی شود را دید.

دوربین DFK 33GR0134 دوربین رنگی با رابط کاربری GigE که توسط شرکت The Imaging Source طراحی و ساخته شده است. این دوربین برای مقاصدی چون صنعت اتوماسیون، کنترل کیفیت، امنیت و پزشکی مناسب و کاربردی می باشد. دوربین به یک سنسور 1/3 اینچی Aptina از نوع CMOS مجهز گردیده است. امکان تصویر برداری با سرعت 70 تصویر در ثانیه در کنار قیمت مناسب آن، این دوربین را به یکی از پرکاربردترین دوربین های صنعتی تبدیل کرده است. اتصال لنز به دوربین از نوع CS و C Mount می باشد. 

درباره  The Imaging Source

محصولات این شرکت طیف وسیعی از دوربین های صنعتی با رابط  USB 3.0  ، USB 2.0   ، GIGE  و FireWire   و همچنین نرم افزار های پردازش تصویر را شامل می شود . نوآوری ، کیفیت برتر و بررسی و پاسخگویی دقیق نیازمندی های کاربردهای مختلف  ، ویزگی و عامل موفقیت محصولات و خدمات شرکت می باشد.