Articles & News

دوربین ربات

اجازه بدهیم بازوهای رباتیک قادر به دیدن باشند

در صنایع اتوماسیون از بازوهای رباتیک به وفور استفاده می شود. این بازوها وظایفی که از حیطه قدرت انسان خارج باشد را به خوبی انجام می دهند. اعمالی که برای انسان بیش از حد وقت گیر و یا خطرناک است، و همچنین کارهای که نیازمند موقعیت یابی دقیق و یا دفعات تکرار بالا باشد. این ربات ها وظایفشان را با کیفیت مناسب و سرعت بالا به خوبی و با قابلیت اطمینان بالایی انجام می دهند. بازوهای رباتیک در بیشتر صنایع اعم از صنایع خودرو، ساخت قالب، الکترونیک و حتی زمینه های تکنولوژیکی چون صنایع کشاورزی، بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بازوهای رباتی با کمک فناوری ماشین بینایی قادر به دیدن هستند

همانند انسان، بازوهای رباتیک هم به منظور انجام فعالیت هایشان نیازمند دیدن هستن، که این مهم با به کارگیری فناوری ماشین بینایی تحقق می یابد. ترکیب دوربین های صنعتی و نرم افزار پردازش تصویر این امکان را در اختیار ربات ها قرار می دهد، که در سه جهت، با دقت و به صورت موثر حرکت نموده و از عهده انجام کارهای پیچیده بر بیایند. جوشکاری، رنگ آمیزی، مونتاژ کردن، چیدن و جانمایی کردن قطعات بر روی بردهای الکترونیکی، بسته بندی کردن و برچسب زدن، بازرسی محصول و انجام امور با دقت بالا از جمله فرآیندهایی است، که ربات ها می توانند با استفاده از ماشین بینایی انجام دهند. 

استفاده از هر گونه دوربین صنعتی به منظور نصب و استفاده بر روی ربات ها مناسب نمی باشد، از این رو شرکت The ImagingSource با طراحی و ساخت دوربین های صنعتی GigE بهترین راه حل را برای این مشکل ارائه نموده است.

دوربین های صنعتی GigE شرکت The ImagingSource در نوع خودشان، از لحاظ کیفیت تصویر، راحتی نصب و دارا بودن امکانات جانبی، بهترین می باشند. این دوربین ها به سنسورهای فوق حساس CCD و CMOS شرکت های Sony و Aptina مجهز شده اند. سطح نویز پذیری بسیار پایین، ارائه گزینه های متفاوت از لحاظ میزان رزولوشن، frame rate و تضمین صحت تصویربرداری با هر میزان سرعت تعریف شده، از ویژگی های این نوع دوربین ها می باشد. دوربین ها بسیار جمع و جور می باشد، از این رو به منظور استفاده در صنایع رباتیک بسیار مناسب است.

از طرف دیگر دوربین های صنعتی GigE شرکت The ImagingSource در مقابل لرزش مقاوم هستند، بنابراین با وجود لرزش هم می تواند تصاویر با کیفیت بالا را در اختیار استفاده کننده قرار دهد. استفاده از رابط کاربری Lan این امکان را در اختیار سازندگان قرار می دهد که از طول کابل بالا (تا حدود 100 متر) بهره ببرند. بهره مندی از نرم افزار کامل در کنار استفاده از SDK ها، یکپارچه سازی و نصب دوربین را برای بازو های رباتیکی بسیار ساده و سریع می کند.

 

درباره  The Imaging Source

محصولات این شرکت طیف وسیعی از دوربین های صنعتی با رابط  USB 3.0  ، USB 2.0   ، GIGE  و FireWire   و همچنین نرم افزار های پردازش تصویر را شامل می شود . نوآوری ، کیفیت برتر و بررسی و پاسخگویی دقیق نیازمندی های کاربردهای مختلف  ، ویزگی و عامل موفقیت محصولات و خدمات شرکت می باشد.