Articles & News

ادغام سیستم های نظارت بر ترافیک با دوربین های صنعتی 

رشد سریع و توسعه مناطق شهری، همواره با چالش هایی همانند افزایش جمعیت، ساخت و ساز و تراکم ترافیک هموراه بوده است. این موارد باید توسط شهرداری شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد تا همواره سیستم حمل و نقل به خوبی و به صورت روان پا برجا باشد. در اغلب موارد تامین نیروی انسانی اضافی برای چنین پروژهایی خارج از توان و بودجه می باشد. از این رو استفاده از سیستم های هوشمند نظارت بر ترافیک شهری یک راه حل به منظور بهبود ایمنی و بهره وری است. ورودی این چنین سیستم ها تصاویر بسیاری است که توسط دوربین های صنعتی به منظور انجام فرآیندهای آتی ضبط می گردد. از این رو کیفیت و سالم بودن این تصاویر بسیار حائز اهمیت می باشد.

دوربین های صنعتی ویژه پردازش تصویر در مقابل دوربین های دیجیتال معمولی

دوربین های صنعتی به خوبی و به صورت ویژه برای چالش های منحصر به فرد ایجاد شده توسط شرایط ترافیکی، جاده و آب و هوای متغیر طراحی و ساخته شده اند. اخذ تصویر در شرایط بد آب و هوایی و یا در زیر نور کم و متغیر محیط، به خصوص در سرعت های بالا، برای دوربین های دیجیتالی استاندارد همواره همراه با اعوجاج در تصویر و گاه از دست رفتن برخی از اطلاعات حیاتی خواهد بود. استفاده از دوربین های صنعتی همواره، تصاویر با کیفیت بالا را، حتی در شرایط بد آب و هوایی و یا در سرعت های بالا را در اختیار راهنمایی و رانندگی قرار خواهد داد. این مهم امکان ایجاد یک سیستم مدیریت ترافیکی مستمر را بدون لحاظ کردن بودجه اضافی را امکان پذیر می سازد.

نظارت ترافیکی مطمئن با استفاده از دوربین های صنعتی ویژه پردازش تصویر

دوربین های سری 33 HDR شرکت The Imaging Source ابزاری قوی به منظور نظارت بر ترافیک آن هم در هر گونه شرایط آب و هوایی می باشد. این نوع دوربین ها در دو طیف رنگی و منوکروم به سنسور فوق العاده حساس Sony CMOS مجهز گردیده اند. امکان تشخیص موقعیت موارد مورد بررسی و ضبط تصاویر با کیفیت خارق العاده آن هم با سرعتی معادل 120 تصویر در ثانیه حتی در شرایط نوری کم از دیگر ویژگی های این نوع دوربین ها می باشد. حجم کم دوربین و امکان نصب آسان آن، استفاده از این قبیل دوربین ها را حتی در فضای محدود امکان پذیر می سازد. این نوع دوربین ها مقام در برابر لرزش می باشند، از این رو همواره تصاویری عاری از اعوجاج را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. بهره بردن از رابط کاربری GigE امکان استفاده از طول کابل بلند (در حدود 100 متر) را به خوبی امکان پذیر ساخته است.

زمانی که یک راننده وارد محدود ترافیکی مشخص شده می گردد، سیستم به صورت خودکار سرعت و رفتار راننده را با توجه به محدودیت های ترافیکی مورد ارزیابی قرار می دهد. در صورتی که سرعت راننده از میزان تعیین شده تجاوز کرده باشد، سیستم با فعال کردن تریگر، تصویری به صورت CLOSE UP از وسیله ضبط می نماید و به منظور انجام فرآیندهای آتی برای مرکز نظارت بر ترافیک ارسال می گرداند.

 

 

درباره  The Imaging Source

محصولات این شرکت طیف وسیعی از دوربین های صنعتی با رابط  USB 3.0  ، USB 2.0   ، GIGE  و FireWire   و همچنین نرم افزار های پردازش تصویر را شامل می شود . نوآوری ، کیفیت برتر و بررسی و پاسخگویی دقیق نیازمندی های کاربردهای مختلف  ، ویزگی و عامل موفقیت محصولات و خدمات شرکت می باشد.