نرم افزار اندازه گیری

 

اندازه گیری طول، زاویه، دایره و چندضلعی ها و ضبط تصاویر
نرم‌افزار IC Measure، نرم افزاری جامع و قدرتمند درزمینه‌ی اندازه گیری طول، سطح و زاویه است. رابط کاربری ساده این نرم افزار توانایی ضبط و بهبود تصاویر را در اختیار کاربران قرار می دهد.
ویژگی های کلیدی نرم افزار
• کالیبره و اندازه گیری نرم افزاری
• ابزارهای اندازه گیری دستی طول، زاویه، دایره و چندضلعی
• قابلیت تنظیم آزادانه annotationها (رنگ، فونت و طول خط ها)
• اصلاح اعوجاج های نوری
• ذخیره سازی با فرمت های مختلف (BMP، PNG، TIFF، JPEG)
• پشتیبانی از تمامی دوربین ها و کارت های FRAME Grabbers شرکت The Imaging Source
کالیبر سازی:
با استفاده از ابزار کالیبر کردن امکان انتخاب تصاویر با مقیاس µm تا Km امکان‌پذیر است. کالیبره کردن نرم افزار به‌راحتی و تنها با استفاده از یک شی با اندازه مشخص (میکرومتر و ...) صورت می گیرد.
اندازه گیری نرم افزاری:
ابزارهای اندازه گیری به‌گونه‌ای طراحی گردیده اند که برای هر دو رنج اندازه میکروسکوپی و مایکروسکوپی مناسب باشند. یکپارچگی مناسب بین ضبط تصاویر و بهبود آن ها در نرم افزار باعث گردیده است، اندازه گیری طول، زاویه، دایره و چندضلعی-ها بسیار کارآمد گردد. همچنین قابلیت زوم تصویر به این کارآمدی می افزاید. تمامی فعالیت ها و اندازه گیری ها را می توان به‌راحتی در نرم افزار IC Measure ذخیره نمود.
ابزارهای Annotation:
نرم افزار IC Measure طیف وسیعی از ابزارهای annotation را به‌منظور انجام فعالیت هایی همانند اضافه کردن متن، گرافیک و علائم در اختیار کاربران قرار می دهد. ابزارهای گرافیکی امکان رسم خط، مستطیل، بیضی و چندضلعی را بر روی تمامی تصاویر ضبط‌شده امکان‌پذیر می کند. در این نرم افزار مواردی همچون رنگ، فونت و سایز خط ها قابل تنظیم است. Annotationها را می توان بر روی یک‌لایه جداگانه لحاظ نمود، ازاین‌رو فایل اصلی بدون تغییر می ماند.
اصلاح اعوجاج لنز:
فیلترهای اعوجاج توانایی کارآمدی در اصلاح انواع اعوجاج ها (barrel، pincushion، vignetting) دارند. علاوه بر این، جزئیات بیشتری توسط ابزارهای پردازش و بهبود تصاویر مانند هیستوگرام قابل‌دستیابی است.
ذخیره‌سازی:
نرم افزار IC Measure توانایی ذخیره‌سازی یک عکس، سلسله مراتبی از تصاویر تحت فرمت های BMP، TIFF، JPEG و PNG و ویدئوها با فرمت AVI رادار است.
تنظیمات دوربین:
 تمامی تنظیمات دوربین همانند exposure time،  سرعت تصویربرداری، زوم، کاهش نویز، کنتراست و روشنایی را می توان به‌راحتی در نرم افزار، کنترل و برای کاربردهای بعدی ذخیره نمود.

 

 

Download IC Measure

IC Measure is a free download for Windows:

درباره  The Imaging Source

محصولات این شرکت طیف وسیعی از دوربین های صنعتی با رابط  USB 3.0  ، USB 2.0   ، GIGE  و FireWire   و همچنین نرم افزار های پردازش تصویر را شامل می شود . نوآوری ، کیفیت برتر و بررسی و پاسخگویی دقیق نیازمندی های کاربردهای مختلف  ، ویزگی و عامل موفقیت محصولات و خدمات شرکت می باشد.